Jak si vybrat ledničku

Jak si vybrat ledničku

Lednice je nedílnou součástí každé domácnosti. Bez ní by každé naše kulinářské umění během několika chvil přišlo v niveč. A tak je potřeba mít ve své kuchyni kvalitní a především fungující lednici, která dokáže ochránit naše jídlo po nezbytně dlouhou dobu.

Vybrat si novou lednici do svého domova není příliš jednoduché a každý zákazník má jiné přání, jiné parametry a zároveň i jiné potřeby. A tak se jeho výběr musí řídit určitými kritérii, která se zde nyní popíšeme.

Podle místa a zařízení kuchyně

Máte-li novější kuchyni s vestavěnými spotřebiči, je u vás rozhodně vynikající volbou sáhnout i při výběru lednice spíše na vestavěnou lednici než na volně stojící. Nejen, že příjemně splyne s interiérem, ale má i stejné vlastnosti jako volně stojící.

S vestavěnou lednicí není potřeba si příliš lámat hlavu, s dostatečnými parametry vám pomohou odborníci, kteří se této problematice věnují. Co se týče volně stojící lednice, vždy musíte myslet na okolní prostředí. Ideálním návodem na výběr správného typu volně stojící lednice je 5cm rezerva mezi jejími zády a zdí a 2cm rezerva po obou bocích. Tato rezerva totiž může ovlivnit její výkon, v případě, že uvedenou rezervu nedodržíte, může se stát, že lednici zvýší svůj příkon, sníží výkon a zároveň vám bude sloužit kratší dobu než je obvyklé, protože bude příliš zatížená.

Podle počtu osob v domácnosti

Velmi rozumné je si i řádně promyslet jaký objem lednice potřebujete. Je jisté, že rodině o 3 lidech bude stačit menší objem lednice než rodině o 6 lidech. Dle odborníků na tuto tématiku byste na jednu osobu v domácnosti vždy měli počítat objem lednice mezi 50-70 litry.

S touto úvahou se zároveň dostáváme i k výběru typu lednice. Menší rodině bude stačit kombinovaná lednice s mrazákem. Větší rodina by rozhodně měla popřemýšlet o vyšší investici ve smyslu americké lednice ve které najdete jak velmi objemnou lednici, tak i stejně objemný mrazící prostor.

Úspora je důležitá

Kupujeme-li novou lednici určitě bychom měli klást vysoké nároky na jak na její výkon tak i na efektivitu. Tudíž je asi logické, že bychom měli hledat především mezi úspornými variantami. Spotřeba je vždy označena energetickými štítky od A+++ až po E, přičemž je A+++ tou nejúspornější variantou. Při koupi nové lednice v současné době bychom měli kupovat především ty nejúspornější.

Důležité aspekty, které vám mohou pomoci

Stejně jako i ostatní spotřebiče, dokonce i lednice dnes již mohou mít mnoho zajímavých funkcí, které by se pro vás mohly stát důležitými pomocníky.

  • Ever fresh – systém pro uchování čerstvosti
  • No Frost – nebude se vám tvořit námraza
  • “Dovolená” – s tímto režimem bude lednice při vaší dlouhodobé nepřítomnosti fungovat jen v tom nejzákladnějším režimu s velmi nízkou spotřebou energie
  • ECO – možnost nastavení velmi úsporného programu
  • AntiBacteria – tento systém je již téměř ve všech lepších lednicích, díky němu se vám v lednici nebudou vytvářet bakterie v tak hojném množství jako ve starších typech lednic

Sdílej článek!

Ještě tu nejsou žádné komentáře, napiš nějaký.

Komentáře


Jméno (požadováno)

Email (požadováno)

WWW