Jak vybrat správný vysavač

Jak vybrat správný vysavač

Jak vybrat správný vysavač

Jistě s námi budete souhlasit, že vysavač je rozhodně nedílnou součástí každé domácnosti. Perfektním způsobem nám pomáhá s úklidem a tak jsme schopni uvést svoji domácnost do normálního stavu i těsně před neohlášenou návštěvou. Avšak pořídit si kvalitní vysavač, který nám bude vyhovovat není tak jednoduché  jak bychom si mohli myslet. Nestačí přijít do obchodu a koupit si první vysavač, který nám padne do oka. Musíme hledat a uvědomit si na co všechno budeme vysavač využívat. Na základě tohoto si potom musíme projít vlastnosti vysavačů a vybrat si podle nich ten správný pro vaši domácnost.

Výkon

Základní vlastností vysavače je jeho výkon. Čím vyšší výkon, tím se zvyšuje i kvalita úklidu. A to především proto, že čím vyšší výkon, tím lepší sací vlastnosti. Takže pokud máte rádi uklizenou podlahu a ještě k tomu doma máte různé druhy podlahovin (koberec, linoleum, plovoucí podlaha, dlaždice, parkety, dřevo),  určitě se zaměřte na výběr vysavače s vyšším výkonem.

Filtry

Ty vlastnosti, které pro jednoho zákazníka jsou důležité, ty jsou pro druhého nesměrodatné. A přesně takovým případem jsou filtry. Někomu záleží na větším množství filtrů, jiným zase stačí pouze jeden. Pravdu mají oba tábory. Důležité je aby jste měli kvalitní prachový filtr, díky kterému bude chráněné jak vaše domácí prostředí tak i vnitřnosti vysavače samotné.

Sáčkový či bezsáčkový

V této otázce se opět dělíme na 2 rozdílné tábory zákazníků. A možná že nejen na 2 tábory, ale více. Někteří zákazníci rozhodně preferují sáčkové vysavače, kdy prostě po použití sáček vyjmete a vyhodíte. Je to jeden z nejstarších způsobů, ale je ověřen lety praxe. Nevidíme v sáčkovém provedení žádný větší nedostatek.

Další možností jsou bezsáčkové vysavače, které zastupují především robotické vysavače či tyčové vysavače, kterým po každém použití pouze vysypete zásobník do odpadkového koše, vyklepete prachový filtr a máte hotovo.

Za nás rozhodně doporučujeme obě varianty. Závisí pouze na vás a vaší vlastní orientaci.

Robotický vysavač jako hlavní prostředek úklidu

            Když si vybíráte nový vysavač na úklid domácnosti, myslete především na jeho výkon, savost a podobné vlastnosti, které jsou rozhodující. Určitě není zcela na místě využívat na hlavním místě tyčové či robotické vysavače, které nemají výkon jako normální vysavače. Tyto vysavače jsou postaveny na průběžný úklid či udržování úklidu, ale nelze od nich očekávat, že si poradí s kompletní úklidem domácnosti.

Takže pokud se rozhodujete o koupi nového vysavače, určitě vám doporučujeme, abyste se poradili o jeho vlastnostech a zároveň si rozmysleli k čemu všemu jej potřebujete. Jiný vysavač se totiž hodí na úklid domácnosti s dětmi a zvířaty a jiný se zase hodí do malé garsonky s jedním obyvatelem.

Sdílej článek!

Ještě tu nejsou žádné komentáře, napiš nějaký.

Komentáře


Jméno (požadováno)

Email (požadováno)

WWW