Jak vybrat žehličku

Jak vybrat žehličku

Žehlička je nedílnou součástí vybavení domácnosti, protože bez kvalitní žehličky bychom my i naše rodina chodili ve zmuchlaném oblečení a lidé by si o nás velmi nelichotivě povídali. Když si kupujeme do své domácnosti novou žehličku, je potřeba si ji vybrat podle základních parametrů, které nám budou nejlépe vyhovovat.

Základní rozdělení žehliček

Žehličky sami o sobě můžeme zařadit do několika základní kategorií dle jejich základních vlastností:

 • napařovací
  • Jedná se o nejrozšířenější typ v domácnostech, žehlení je díky ní rychlé a efektivní.
  • Oblíbenost těchto žehliček je i ve skutečnosti, že není potřeba prádlo nijak kropit či žehlit vlhké, protože napařovací systém odvede veškerou práci za vás.
 • suché
  • Tyto žehličkou jsou též oblíbené, především u starší části obyvatelstva. Jejich nevýhodou je, že nemají napařovací systém a musíte prádlo kropit či vlhčit pro dosažení efektivního výsledku.
 • cestovní
  • Jsou vynikajícím pomocníkem na cestách, především pro ty z nás, kteří cestují pravidelně a potřebují neustále vypadat dobře.
 • výkonné parní stanice
  • Tyto parní stanice se staly oblíbené především v posledních několika letech. Žehlení je díky nim velmi rychlé, efektivní a precizní bez toho, že by člověk musel vyvinout větší úsilí.

Příkon a parní výkon

U každé žehličky též záleží na jejím příkonu, neboť čím vyšší příkon, tím jednodušší a rychlejší žehlení. Zároveň závisí i na parním výkonu a jeho pravidelnosti při žehlení. V této oblasti jsou rozhodně nejlepšími výkonné parní stanice, která mají parní výkon velmi vysoký a dávkovaný v pravidelných krátkých intervalech.

Samozřejmě záleží na každém spotřebiteli a uživateli jaký typ žehličky si vybere, se kterým bude nejspokojenější a který mu co nejvíce ulehčí práci.

I cena rozhoduje

Nemyslete si prosím, že cena není rozhodujícím aspektem při výběru. Moc dobře si uvědomujeme, že si každý nemůže dovolit koupit si žehličku za příliš mnoho peněz, ale na druhou stranu si musíte také uvědomit, že čím více na nové žehličce budete šetřit, tím méně vám vydrží a práci vám téměř neusnadní.

Takže pokud přemýšlíte o koupi nové žehličky, určitě se příliš nedívejte na cenu a nesnažte se za každou cen ušetřit. Někdy se to prostě nevyplácí. Raději investujte do jistoty, že vám bude sloužit několik let kdykoliv ji budete potřebovat.

Sdílej článek!

Ještě tu nejsou žádné komentáře, napiš nějaký.

Komentáře


Jméno (požadováno)

Email (požadováno)

WWW